Virtuální assessment centrum (VAC) personálně poradenské společnosti MotivP je komplexním a flexibilním nástrojem určeným pro personalisty a manažery. Mohou jej použít především pro výběrová řízení, rozvoj klíčových pracovníků či měření efektivity manažerského vzdělávání. VAC se skládá z modulů, takže jej lze velmi snadno přizpůsobit individuálním požadavkům a specifickým potřebám. Je součástí výběrových řízení a základem pro systematický rozvoj klíčových pracovníků a měření efektivity manažerského vzdělávání ve firmách. Účastníci v něm řeší různé individuální i skupinové úkoly s ostatními účastníky. Výstupem jsou přehledné, avšak poměrně podrobné individuální zprávy a obsahují porovnání s ostatními kandidáty.

Dnes je již prakticky zavedeným standardem a úspěšně funguje v mnoha firmách společně v kombinaci s reálným assessment centrem. Taková kombinace dokáže firmám výrazně ušetřit náklady i čas.

O tom, jak virtuální assessment centrum funguje, co obsahuje a s čím dokáže pomoci se více dozvíte z následujícícho rozhovoru známé herečky a moderátorky Veroniky Poláčkové.

 

Rozhovor

Veronika Poláčková se ptá na otázky týkající se Virtuálního assessment centra